Суд щодо MH17: Останки двох із 298 жертв так і не були виявлені

Катастрофа МН17 Reuters

Ідентифікація жертв проходила за допомогою ДНК, відбитків пальців, порівняння одягу і зовнішнього вигляду

Станом на сьогодні так і не були виявлені останки двох із 298 жертв катастрофи MH17, яка сталася у небі над Донбасом у 2014 році. Про це заявив головуючий суддя Хендрік Стейнхейс під час слухання справи, передає в Twitter кореспондент нідерландського De Telegraaf Саскія Беллеман.

При цьому він додав, що уламки літака і тіла жертв збирали на площі до 60 квадратних кілометрів, вони падали на дерева і городи.

Суддя зауважив, що останки були упаковані в 239 мішків, після чого вантаж доставили до Нідерландів кількома репатріаційними рейсами.

Ідентифікація жертв проходила за допомогою ДНК, відбитків пальців, порівняння одягу і зовнішнього вигляду. У двох випадках довелося ідентифікувати жертв за телефонами та особистими речами - останки цих двох пасажирів не були виявлені, але очевидно, що вони перебували на борту.

Суддя додав, що на наявність сторонніх матеріалів досліджували 61 тіло. Після видалення металевих частинок стало зрозуміло, що літак, найімовірніше, постраждав від вибуху зовні.

Новини за темою: США відмовилися надати суду щодо збиття літака МН17 супутникові знімки

Нагадаємо, напередодні в Нідерландах поновилися судові слухання у справі збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у липні 2014 року. Розпочався новий раунд розгляду справи – слухання по суті.

Обговорення триватиме протягом трьох днів 8–10 червня у судовому комплексі "Схіпхол". Під час процесу суд проведе підсумкове обговорення документів, що містяться в матеріалах справи. Звинувачення отримає можливість відповісти на матеріали 17 і 18 червня, після чого слово матиме захист.

Суд зосередиться на обговоренні трьох головних питань: чи літак збито ракетою "Бук", чи ракету було випущено з поля неподалік від Первомайського та чи брали у цьому участь обвинувачені.

Підсудні – росіяни Сергій Дубінський, Олег Пулатов та Ігор Гіркін та українець Леонід Харченко – досі не брали участі у слуханнях. Пулатов єдиний, хто призначив захисну групу, а інших судять заочно. Через свого адвоката Пулатов заперечував свою причетність.

Більше про це у нашому великому матеріалі - "Суд у справі збиття рейсу МН17: Що варто знати про початок слухань справи по суті".