Стоунхедж вперше за 60 років закривають на ремонт: У каменях з’явилися діри

Роботи триватимуть щонайменше два тижні

Загадковий монумент Стоунхендж, Велика Британія Фото з відкритих джерел

Мегаліт Стоунхендж у Великій Британії закривають на ремонт у зв’язку із частковим руйнуванням конструкцій. Про це повідомляє ВВС.

"Чотири з половиною тисячі років ударів вітер і дощ створили тріщини та дірки на поверхні каменю, і ця важлива робота захистить особливості, які роблять Стоунхендж таким виразним", – зазначила старший куратор сайту з англійської спадщини Хізер Себір.

Як уточнюється, є пошкодження бетонних стяжок, швів, а також перемичок.

Початком ремонту став своєрідний ритуал. Британця, який поклав монету під один із каменів у 1950-х роках, запросили її забрати. Королівський монетний двір також випустить спеціальну пам’ятну монету. 

Стоунхендж – це пам’ятка, яка розташована поблизу міста Солсбері в Англії та існує вже багато століть. Кромлех складається з кількох каменів висотою до 8, 5 метрів. Тричі перебудовувася між 3500 і 1000 роками до н.е. Сьогодні це Світова спадщина ЮНЕСКО, яка оповита різними легендами.

Новини за темою: Біля Стоунхенджу знайшли кільце шахт, виритих в епоху неоліту

Як стало відомо, нещодавно вчені наблизилися до розгадки однієї з трьох таємниць Стоунхеджа. Припускають, що його камені можуть бути з місця лише за 25 кілометрів від самої пам'ятки.