Степанов розповів, що робити українцям із симптомами ГРВІ, яким відмовляють у тестуванні на коронавірус

Максим Степанов
Максим Степанов Страна.ua

У разі відмови скаргу можна залишити на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я

Українці з будь-якими симптомами ГРВІ можуть звернутися до сімейного лікаря для проходження тесту на коронавірус. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, пройти тест на коронавірус мають право всі українці із симптомами ГРВІ, навіть якщо вони не характерні для COVID-19. Для забору матеріалу або експрес-тестування на антиген потрібно звертатися до сімейних лікарів. У разі відмови можна звернутися на гарячу лінію міністерства за номером 0 800 60 20 19.

Міністр також заявив, що зараз Україна проводить мало тестувань у порівнянні з існуючими можливостями.

"Зараз ми проводимо мало тестів у порівнянні з нашими можливостями, що дозволяють проводити в лабораторіях МОЗ понад 55 тисяч ПЛР-тестів на добу. Ще є приватні лабораторії та лабораторії медустанов. Спільно це близько 70-75 тисяч тестів на добу. Крім ПЛР-тестування ми впровадили експрес-тестування на антиген, яким необхідно проводити тести людям з будь-якими симптомами ГРВІ, а також контактним особам", - сказав Степанов.

Новини за темою: В Україні за минулу добу виявили 5334 нові випадки коронавірусу, загалом в країні – майже 1,1 млн

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що після новорічних свят в Україні існує ймовірність зростання кількості хворих на коронавірус. За його словами, окрім можливого зростаннях хворих на COVID-19, очікується зростання сезонної захворюваності на грип.