Справа Шеремета: Суд Києва поскаржився на тиск і втручання у хід розслідування

Шевченківський районний суд м.Києва Фото з відкритих джерел

Активісти щоразу протестують під будівлею та погрожують суддям у соцмережах

Шевченківський районний суд Києва заявив про втручання сторонніх у свою діяльність під час розгляду справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це повідомила його пресслужба.

 

"Відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" 26 березня 2021 року суд присяжних Шевченківського районного суду м. Києва, що здійснює судове провадження у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета за обвинуваченням Антоненка А.С., Кузьменко Ю.Л. та Дугарь Я.С., звернувся до Вищої ради правосуддя та Офісу Генерального Прокурора з повідомленням про факти втручання в професійну діяльність суддів та вплив на суд присяжних при розгляді цього кримінального провадження", - йдеться в повідомленні. 

Як зазначається, під час кожного судового засідання у даній справі відбуваються масові акції протесту біля будівлі суду, під час яких порушується громадський порядок, відбуваються бійки та пошкоджується майно. 

"Крім того, прихильниками обвинувачених, в соціальних мережах, зокрема Facebook, гостро обговорюється хід розгляду справи. В публікаціях та коментарях звучать неоднозначні висловлювання на адресу суддів та присяжних, що мають характер погроз та закликів до розправи, з метою схиляння суду до прийняття рішення, необхідного певній групі осіб. До того ж з боку сторони захисту лунають висловлювання, які мають ознаки тиску", - пояснили в суді. 

Окрім цього, відомство звернулося до українців із проханням дотримуватись порядку під час судових засідань, не допускати висловлювань та поведінки, які суперечать вимогам закону та мають ознаки тиску на суд.

Новини за темою: В Києві під судом у справі Шеремета сталася сутичка з поліцією

Нагадаємо, Юлію Кузьменко разом з Андрієм Антоненком та Яною Дугарь підозрюють у вбивстві журналіста Павла Шеремета. За даними слідства, Кузьменко й Антоненко можуть бути ідентифіковані як ті особи, які задокументовані на відеозаписах камер CCTV на місці подій у ніч перед убивством. Слідчі переконані, що підозрювані встановили вибуховий пристрій в автомобілі Олени Притули, де перебував Павло Шеремет. 

На початку лютого Шевченківський районний суд Києва продовжив запобіжний захід трьом фігурантам справи Шеремета. Зокрема, Юлію Кузьменко залишили під цілодобовим домашнім арештом до 2 квітня.