SpaceX має намір у наступному році запустити плавучі космодроми

Американська компанія Ілона Маска SpaceX nasaspaceflight

Плавучі космодроми облаштовують на базі придбаних бурових установок

Ракетна компанія Ілона Маска SpaceX веде будівництво перших двох плавучих космодромів на базі придбаних бурових установок і планує запустити їх вже наступного року. Про це повідомляє TechCrunch.

Згідно з повідомленням, компанія планує перетворити бурові платформи на космодроми Deimos і Phobos, які стануть у майбутньому стартовими і посадковими майданчиками для багаторазової ракети Starship.

Як зазначається, установки розташовуються в порту Браунсвілл, неподалік дослідницького центру Starship в Бока-Чіка. Надглибоководні нафтові вишки 8500 і 8501 обійшлися SpaceX у 3,5 мільйона доларів кожна.

Пара платформ була придбана у липні 2020 року корпорацією Lone Star Mineral Development, яка була зареєстрована у червні 2020 року на ім'я фінансового директора SpaceX Брета Джонса.

Незадовго до того, як була зареєстрована компанія Lone Star Mineral Development, Маск у Твіттері повідомив, що SpaceX планує будувати плавучі космодроми надважкого класу для Марса, Місяця і гіперзвукових подорожей навколо Землі.

Новини за темою: SpaceX запустить у вересні першу місію з космічними туристами

Нагадаємо, на початку травня SpaceX провела чергові випробування. Прототип важкого космічного корабля Starship, призначений для польотів на Марс, здійснив суборбітальний політ і успішно приземлився.