СOVID-сертифікат або тест: Уряд затвердив нові правила пасажирських перевезень

Facebook

Вони діятимуть у жовтій, помаранчевій та червоній зоні

На засіданні Кабінету міністрів України внесли зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили жовтий, помаранчевий або червоний рівень епіднебезпеки. Про це повідомила пресслужба МОЗ.

"Нові правила для перевезення пасажирів – вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби щоб зберегти життя та здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту", – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Як зазначається, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із жовтим, помаранчевим чи червоним рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів жовтого рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка "Дія";
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Новини за темою: Кому зобов'язані призначати безкоштовний ПЛР-тест: У МОЗ дали відповідь

Крім цього, нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Новини за темою: Особливості "Дельта" штаму в Україні: МОЗ повідомило про специфічні симптоми

Однак, відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

А відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Новини за темою: Вісім областей та Київ відповідають жовтій зоні карантину, - МОЗ

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів планував посилити карантин в Україні. Нові обмеження будуть стосуватися проїзду у громадському транспорті для невакцинованих.