Смирнов про запрошення патріарха Варфоломія в Україну: Це вираження лояльності влади до США

Вселенський Патріарх Варфоломій Фото з відкритих джерел

Запрошення патріарха Варфоломія в Україну - це вияв лояльності української влади до США, які відкрито проводять політику підтримки Константинопольського патріархату.

Про це в ефірі марафону "1033 роки Хрещення Русі. Люди" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив релігієзнавець Олексій Смирнов.

Олексій Смирнов зауважив, що, запрошуючи патріарха Варфоломія в Україну, президент України Володимир Зеленський намагається залучити на свій бік якусь частину електорату попереднього очільника держави Петра Порошенка. Окрім того, каже експерт, у такий спосіб влада намагається висловити лояльність до Сполучених Штатів Америки, які підтримують Констинтинопольський патріархат.

"Зокрема, це один з інструментів вираження, демонстрації своєї лояльності Сполученим Штатам Америки, тому що відомо, що США проводять відкрито політику підтримки Константинопольського патріархату. І в результаті цього Зеленський намагається вбудуватися в цю парадигму, вбудуватися в цю геополітику, у геополітичний вектор США", - сказав Олексій Смирнов.

Релігієзнавець зауважив, що ні патріарх Варфоломій, ні попередній президент України Петро Порошенко не мали на меті об’єднати православних. На його думку, завдання полягало у тому, щоб витіснити Українську православну церкву з українського простору і нав’язати українцям іншу модель церковного устрою.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський запросив Патріарха Варфоломія в Україну восени минулого року. А у березні цього року прем'єр-міністр Денис Шмигаль передав Папі Римському Франциску президентське запрошення звершити візит в Україну з нагоди 30-ї річниці незалежності.

Як повідомляли, керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) сказав, що у Ватикані з обережністю поставляться до запрошення Понтифіка в Україну, а ось візит патріарха Варфоломія може спровокувати у нашій країні нову хвилю захоплення храмів Української Православної Церкви.