Словаччина та Нідерланди відкрилися для туристів з України: Які правила в'їзду

AFP

Нідерланди відновили повноцінний безвіз, а Словаччина вимагає 14-денну самоізоляцію або повну вакцинацію

Словаччина відкрила свої кордони для туристів з України, які пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу. Про це оголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у своєму Twitter.

"Словаччина відкрилася для українців, які пройшли повний курс вакцинації. Для тих, хто ще не вакцинувався, в’їзд можливий із самоізоляцією", - написав очільник МЗС.

Усі невакциновані особи, які в’їжджають на територію Словаччини, повинні піти на самоізоляцію терміном 14 днів (якщо за цей час не виникає симптомів або не проведено тестування). Самоізоляцію можна припинити, отримавши негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж на 5-й день перебування у країні.

Також Кулеба додав, що Нідерланди відкриваються для українців з 09:00 22 липня.

"Нідерланди відкриваються для українців з 09:00 22 липня згідно з рекомендацією Ради ЄС. Повноцінний безвіз, як у старі-добрі часи. Країна за країною відновлюємо свободу подорожей цього літа", - зазначив голова зовнішньополітичного відомства.

Як зазначається, відзавтра в’їзд громадян України-власників біометричних паспортів до Королівства Нідерланди можливий для усіх цілей подорожей без обмежень і без сертифікатів COVID-вакцинації відповідно до рекомендацій Ради ЄС.

Відповідні авіакомпанії перед реєстрацією на рейс надають пасажирам для заповнення спеціальну форму про стан здоров’я – http://bit.ly/34IRPAo. Пасажир повинен правдиво заповнити дану форму, пред’явити її перед посадкою і тримати при собі протягом усього польоту. Якщо на одне із запитань у формі буде дана відповідь "так", то авіакомпанія не зможе допустити пасажира на борт.

Новини за темою: П'ять країн ЄС можуть ввести нові COVID-обмеження на кордоні

Раніше повідомлялося, що три країни Балтії, Естонія, Литва і Латвія, відкрили кордони для українських туристів, згідно з рекомендацією Європейської Ради. Країни відкрилися для всіх типів подорожей.