Слідство у справі щодо загибелі Чорновола перевіряє версію умисного вбивства, - ОГП

Генпрокуратура України

Наразі проведено значний обсяг розшукових дій, у тому числі низку судових експертиз

Слідство у справі щодо загибелі політика і дисидента В’ячеслава Чорновола перевіряє версію умисного вбивства. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора на прохання прокоментувати заяву ексзаступника генпрокурора Миколи Голомші щодо вбивства політика, передає "Укрінформ".

"Розслідування кримінального провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, в якій загинув В’ячеслав Чорновіл, триває і здійснюється слідчими Головного слідчого управління Національної поліції. Слідством перевіряється скоєння умисного вбивства народного депутата України", - заявили в ОГП.

У відомстві зазначили, що під час слідства проведено значний обсяг розшукових дій, у тому числі низку судових експертиз.

Згідно з висновком комплексної комісійної судово-медичної, транспортно-трасологічної та автотехнічної експертизи від 29 жовтня 2018 року, встановлено, що ушкодження, виявлені при судово-медичній експертизі тіла Чорновола та під час експертизи його ексгумованого тіла, є такими, що сформувалися внаслідок травмування особи, що перебувала у салоні транспортного засобу при зіткненні автомобіля з перешкодою.

"У матеріалах, що надані для експертизи, не міститься інформації про ушкодження, які мали б ознаки ударної дії тупого предмета з обмеженою травмуючою поверхнею, в тому числі "кастета", що виходили б за межі комплексу характерних ушкоджень пасажира при ДТП", - наголосили в Офісі Генпрокурора.

Як відомо, раніше ексзаступник Генпрокурора Микола Голомша, який свого часу курував слідство у цій справі, заявив, що лідер "Народного руху" України В’ячеслав Чорновіл загинув не внаслідок ДТП, а був убитий чотирма ударами кастета у потиличну ділянку голови.

Кастетом, як стверджує Голомша, був "добитий" і водій політика.

Зокрема Голомша заявив, що слідство під його керівництвом встановило відключення подушок безпеки, підробку документа про огляд місця події. За його словами, головного свідка у цій справі Івана Шолома (перебував у кабіні самоскида) отруєно, хоча й повідомлялося про його смерть від серцевого нападу.

"Коли ми відкопали труп (Шолома, - ред.), там були важкі метали в кістках", - сказав ексзаступник Генпрокурора.

Він додав, що експерт зізнався слідчим, що розтин тіла Чорновола після ДТП не проводився.

В'ячеслав Чорновіл (1937-1999) - політик, публіцист, літературний критик, лідер "Народного руху" України. Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року й Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.

За офіційною версією, В'ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року за досі нез'ясованих обставин у ДТП під Борисполем. Похований у Києві на Байковому цвинтарі.

У 2000 році Чорноволу присвоїли звання Героя України посмертно.

Новини за темою: Річниця смерті В’ячеслава Чорновола: Що ми знаємо про аварію, яка забрала його життя

Нагадаємо, у 2020 році президент Володимир Зеленський підписав укази про присвоєння почесних найменувань військовим частинам Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту. 76-му окремому полку зв'язку радіотехнічного забезпечення Повітряних сил ЗСУ присвоєно почесне найменування імені В'ячеслава Чорновола.