Скорина: В Україні влада не дотримується європейських цінностей і порушує свободу слова

Євгенія Скорина Фото з відкритих джерел

В Україні влада не дотримується європейських цінностей і порушує права, зокрема, свободу слова. Про це заявила ведуча Євгенія Скорина під час акції на підтримку незаконно закритих телеканалів 112 Україна, ZIK і NewsOne.

"Ми прийшли сюди (на акцію, - ред.), щоб вкотре нагадати українській владі про те, що Україна навіть у Конституції закріпила шлях до демократії, шлях до європейських цінностей, однією з яких є свобода слова і свобода преси в тому числі. Дякуємо ООН за те, що вони помітили порушення однієї з цих цінностей демократії у своєму щорічному звіті, який вони випускають. Цей звіт був випущений з 1 лютого по 31 квітня, моніторинг прав і свобод, демократичних прав і свобод, і їхнє дотримання в Україні.

В Організації Об'єднаних Націй помітили те, що в Україні не дотримуються цих цінностей і порушують права, в даному випадку права трьох телеканалів", - заявила Скорина.

При цьому вона підкреслила: "Ми вкотре нагадуємо українській владі про те, що ми вимагаємо законного, щоб законно розібралися з тим, що сталося і законного розслідування в судовому порядку, оскільки закриття трьох телеканалів було незаконним".

"Ми хочемо розслідування, ми хочемо побачити прозорість", - підсумувала ведуча.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів. При цьому у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "огляд ситуації у сфері прав людини в Україні" зазначено, що рішення про накладення санкцій на народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Тараса Козака, а також закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам в області прав людини.