Шуфрич: Дуже переживаю за імідж України і сподіваюся, право журналістів на подачу інформації не буде придушуватися владою

Народний депутат України Нестор Шуфрич "Опозиційна платформа - За життя"

Нардеп прокоментував, чому вирішив відгукнутися на звернення журналістів "Першого Незалежного" про захист

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя", співвласник телеканалу "Перший Незалежний" Нестор Шуфрич заявив, що переживає за імідж України і сподівається, що право журналістів на подачу інформації не буде придушуватися владою.

Так, нардеп прокоментував, чому вирішив відгукнутися на звернення журналістів "Першого Незалежного" про захист. 

"Чому я прийняв таке рішення? Я відгукнувся на ваше звернення, спасибі, це для мене дуже відповідально. З іншого боку, це для мене і дуже почесно. Дійсно, те, що ви робите, це чудова робота, адже сьогодні говорити правду дуже непросто, небезпечно, і те, що Ви протягом цих майже шести місяців, навіть більше, демонструєте бажання не здаватися, мене дійсно підкорило і, скажу відверто, надихнуло", - зазначив нардеп. 

Також Шуфрич зазначив, що він вивчив конфлікт Нацради з питань ТБ з телеканалом і заявив, що готовий до діалогу з Головою Ради Ольгою Герасим'юк. 

"Звертаюся українською мовою: пані Ольга, я у Вашому розпорядженні, я готовий відповісти на всі питання, і Вам не доведеться опитувати сто журналістів. Можете запитати мене одного і я з радістю відповім на всі Ваші запитання", - підкреслив Шуфрич, зазначивши, що в команді з журналістами, зможе домогтися справедливості.

"Це не нормально, коли заступник голови СБУ своїм листом вирішує, подавати ваш сигнал на супутник чи ні. Я з цим питанням розбирався, і скажу чесно, при тому, що навіть мої політичні опоненти, вони не прийняли таких дійств щодо "Першого Незалежного", по-різному ставилися до рішень РНБО, хоча всі розуміли сумнівність їх з точки зору відповідності Конституції і законам України щодо "112 Україна", ZIK і NewsOne, але відносно "Першого Незалежного", обурення було крайнім", - додає нардеп. 

За його словами, той факт, що керівництво СБУ було присутнє на нараді з лідерами фракції, говорить про те, що, безумовно, є розуміння, що таким способом боротися зі свободою слова не можна.

"І розуміють не тільки вони. Пані Рібейро, уповноважена ОБСЄ зі свободи ЗМІ, вже двічі піднімала питання закриття каналів, а в останньому своєму зверненні до української влади вже підняла питання і щодо "Шарий.net", і по "Страна.uа", які також були закриті, використовуючи механізм санкцій. Перший раз відреагували миттєво, четвертого лютого, якщо я не помиляюся, був викликаний в ОБСЄ посол України при цій організації. Також ми бачимо, вже двічі відреагував офіс з прав людини ООН", - зазначає Шуфрич. 

Також нардеп додав, що на сьогоднішній день є вже дві реакції Freedom House за останній місяць, в яких відзначена незаконність в порушення діючих норм Конституції і законів України відключення від можливості працювати і подавати сигнал трьох каналів, а також дана оцінка і щодо Шарій.net, і по Страна.ua.

"Сьогодні я дуже переживаю за імідж нашої країни і сподіваюся, що наша з вами спільна позиція, наша демонстрація готовності відстоювати права наших громадян отримати інформацію, а ваше право її подавати, увінчається успіхом і ми зможемо переконати владу. Якщо є порушення, якщо вони їх бачать і їх припускають, то нехай вони притягують до відповідальності у встановленому порядку. І я ще раз кажу, ми ні в якому разі не хочемо прикриватися правами журналістів і принципом свободи слова від незаконних дій", - підсумував Шуфрич. 

Телеканал "Перший Незалежний" був створений колективом незаконно закритих телеканалів "112 Україна", NewsОne і ZIK з метою здійснення професійної журналістської діяльності, висвітлення об'єктивних суспільно-політичних подій в країні, боротьби з цензурою і спробами закрити рот тим, хто говорить правду. Нагадаю, що "Перший Незалежний" був відключений без суду - звичайним листом заступника голови СБУ. Після припинення ефірного мовлення "Перший Незалежний" зберіг своє мовлення в YouTube, однак Нацрада з питань телебачення і радіомовлення продовжує призначення перевірок щодо структури власності. Сподіваємося, підтримка та участь Нестора Івановича як голови Комітету з питань свободи слова в роботі "Першого Незалежного" унеможливлять незаконний тиск на телеканал.

Нагадаємо, колектив телеканалу "Перший Незалежний" передав голові Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Нестору Шуфричу лист, в якому журналісти звернулися до депутата з проханням взяти під захист телеканал і дати можливість виконувати свою роботу.