Штам "Дельта" фактично витіснив решту варіантів COVID-19, – ВООЗ

РИА Новости

Решта загрозливих штамів – "Альфа", "Бета" і "Гамма" – складають менше ніж 1%

Штам COVID-19  "Дельта" наразі фіксують у зразках 99% хворих в усьому світі. Про це заявили експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я 21 вересня в ефірі на Facebook.

Під час дослідження більшості зразків, що беруть у хворих на COVID-19, науковці фіксують саме штам "Дельта". Решта загрозливих штамів – "Альфа", "Бета" і "Гамма" – складають менше ніж 1%.

"Дельта" став сильнішим, ще більш заразним, і він перехоплює решту штамів та вірусів, що поширюються серед населення", – розповіла Марія Ван Керхове, очільниця групи технічних експертів ВООЗ з питань COVID-19.

Штам "Дельта" на сьогодні зареєстрували в 185 країнах світу.

Також Керхове відзначила, що організація фіксує ще п’ять штамів вірусу, які викликають інтерес. Утім, вона перелічила лише три з них – "Йота", "Ета" і "Каппа". Їхній статус понизили від "загрозливого" до такого, що "перебуває під наглядом".

"Це справді через зміни в їхньому поширенні, і ці штами просто витісняються іншими. Вони наразі не приживаються", – відзначила Марія Ван Керхове.

Новини за темою: Штам коронавірусу "Дельта" зафіксовано у 185 країнах, - ВООЗ

Раніше американські вчені провели дослідження, як штам коронавірусу "Дельта" впливає на дітей. Так, нещеплених підлітків госпіталізують в 10 разів частіше, ніж щеплених, тоді як відсоток інфікованих дітей із важким перебігом не змінився.