Шмигаль повідомив, які країни Європи визнали українські COVID-сертифікати

Голова Кабміну Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Український COVID-сертифікат визнали Угорщина, Греція, Молдова та Туреччина

Український COVID-сертифікат про вакцинацію вже погодилися признати кілька країн Європи. Міністерство закордонних справ України продовжує працювати над розширенням географії дії документа. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду, передає "РБК-Україна".

"Ми ведемо системну роботу в напрямку визнання українських COVID-сертифікатів за кордоном, аби українці могли вільно подорожувати світом... Угорщина, Греція, Молдова та Туреччина уже погодилися визнати українські сертифікати", - зазначив голова уряду.

Прем'єр додав, що мета найближчого часу - розширити дію географії сертифікатів.

"Цим активно займається Міністерство закордонних справ", - сказав Шмигаль.

Новини за темою: На кордоні з Польщею затримали п’ятьох українців із фальшивими COVID-сертифікатами

Нагадаємо, раніше в Україні почав діяти сертифікат про наявність щеплення від коронавірусу. Це другий документ - раніше видавали Міжнародне свідоцтво про вакцинацію у паперовому вигляді. Документ про наявність щеплення ввели і в Європейському Союзі. Детальніше про сертифікати та ймовірне спрощення перетину кордонів, читайте у матеріалі "COVID-сертифікати в Україні та ЄС: Що відомо про документи та чи спростять вони перетин кордону".

Крім того, повідомлялося, що цифрові COVID-сертифікати вже частково запрацювали в Україні. Для поїздок за кордон вони почнуть діяти після того, як його визнають інші держави.