Ризики COVID-штаму "Дельта" для дітей: Учені розповіли про результати досліджень

Фото з відкритих джерел

Дані вказують на важливість вакцинації для захисту дітей від інфекції

Американські вчені провели дослідження, як штам коронавірусу "Дельта" впливає на дітей. Так, нещеплених підлітків госпіталізують в 10 разів частіше, ніж щеплених, тоді як відсоток інфікованих дітей із важким перебігом не змінився. Про це заявили в американських центрах із контролю та профілактики захворювань (CDC), передає "Коронавірус_інфо".

"Згідно з першим дослідженням, нещеплених підлітків госпіталізують в 10 разів частіше, ніж щеплених. Інше дослідження показало, що при штамі "Дельта" відсоток інфікованих дітей з важким перебігом COVID не збільшився та становив 20%, порівнюючи з 10-25% із серпня 2020 року по липень 2021 року", – зазначили експерти.

Водночас частота госпіталізацій та звернень дітей до приймальних відділень підвищилася. Найбільше зросли надходження до лікарень дітей віком 4 роки та молодших – майже в 10 разів, ніж у червні 2021 року.

"Нові дані вказують на важливість вакцинації для захисту дітей від інфекції. Однак на відмінності між регіонами могли вплинути й інші фактори: маски та соціальна дистанція", – додали вчені.

Новини за темою: Ляшко: Коронавірус стає "пандемією невакцинованих"

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявляв, що у МОЗ поки не планують проводити масову вакцинацію дітей від COVID-19. За його словами, частка дітей серед захворілих несуттєва. Зараз в пріоритеті вакцинація дорослого населення.