Розслідувння Bellingcat та Insider: Отруйники Навального хотіли вбити поета Бикова

Дмитро Биков. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Зʼясувалось, що за рік до замаху за Биковим велося стеження, в якому брали участь співробітники Інституту криміналістики ФСБ

Розслідувачі Bellingcat і Insider зʼясували, що співробітники ФСБ Росії, які причетні до отруєння російського опозиціонера Олексія Навального намагалися отруїти ще й російського поета й активіста Дмитра Бикова. Про це повідомляє Insider.

Журналісти зʼясували, що за рік до замаху за Биковим велося стеження, в якому брали участь співробітники Інституту криміналістики ФСБ і Служби із захисту конституційного ладу (Друга служба ФСБ).

Зокрема, це були Володимир Паняєв і Валерій Сухарєв, який користувався паспортом на імʼя Миколи Горохова. Вони регулярно слідували за Биковим під час його поїздок країною.

Зазначається, що 13 квітня 2019 року Биков разом із дружиною прибули у Новосибірськ для участі в національному диктанті. На той час згаданий співробітник ФСБ Паняєв та Іван Осипов з "Лабораторії" (Науково-дослідний інститут ФСБ №2) теж прилетіли до Новосибірська (під іменами Володимир Алексєєв і Іван Спиридонов). Вони повернулися до Москви наступного дня.

В той час, Биков зупинився у готелі Domina, де, на думку розслідувачів, співробітники ФСБ і нанесли отруту.

Після виступу в Новосибірську поет вирушив в Єкатеринбург, а пізніше — в Уфу читати лекцію. Саме під час перельоту до столиці Башкортостану 16 квітня поетові стало зле.

Розслідувачі припускають, що отруєння відбулося лише на третій день, оскільки Биков повторно надів одяг, на який могли нанести отруту.

Наголошується, що побічно цю теорію може підтверджувати те, що у Бикова на спині виявили малинову пляму невідомого походження розміром із кулак. Шкіра в цьому місці лущилася, покривалася скоринками, сильно свербіла та довго не заживала.

Фахівці стверджують, що "Новачок" не повинен призводити до такого подразнення.

Однак, якщо в розчин додали шкірно-наривний агент або в молекулі діючої речовини присутні радикали, здатні викликати шкірно-наривний ефект, це могло б дати схожу картину. 

Биков описував симптоми, які дуже схожі з тими, що виявили у Навального. У лікарні поета ввели в медикаментозну кому, а потім перевезли в Москву. Через пʼять днів письменник прийшов до тями.

ЗМІ припускали, що причиною госпіталізації Бикова стало загострення, повʼязане з цукровим діабетом, проте лікарі згодом це спростували.

У коментарі Insider поет заявив, що не знає, хто міг би організувати такий замах.

Новини за темою: Навальний прогнозує, що після повернення у РФ його можуть спробувати отруїти вдруге

Нагадаємо, Дмитро Биков потрапив у лікарню 16 квітня 2019 року після того, як йому стало погано в літаку – він летів з Єкатеринбурга в Уфу, щоб прочитати там лекцію "Російський анекдот як літературний жанр".