Розслідування катастрофи літака "МАУ" в Ірані може тривати п'ять років, - Єнін

Євгеній Єнін

Фото з відкритих джерел

За словами дипломата, все залежить від "політичної волі" іранської сторони

Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін заявив, що точних прогнозів щодо тривалості розслідування авіакатастрофи в Ірані немає, однак з огляду на міжнародну практику, це може розтягнутися на п'ять років. Про це він розповів в інтерв'ю Цензор.нет.

За словами Єніна, хоча суспільство вимагає конкретики, назвати кінцеву цифру наразі неможливо, однак при залученні міжнародних судів нижня межа терміну розгляду починається з позначки п'ять років. 

"Я точно не хотів би називати будь-яких часових орієнтирів, хоча чудово розумію, що суспільство чекає результат на вчора. Значною мірою все залежить від наявності політичної волі іранської сторони. Якщо ми подивимось на аналогічну практику розслідування інших авіаційних катастроф, згадаємо, наприклад, ситуацію зі збиттям над Чорним морем російського літака, на борту якого перебували громадяни Росії і Ізраїлю, процес врегулювання тривав близько 2 років. Якщо ми говоримо про можливість використання міжнародних судів, то там нижня планка починається з позначки 5 років", - сказав заступник міністра.

Нагадаємо, раніше Євген Єнін заявив, що Ірану доведеться компенсувати збитки компанії "МАУ", літак якої було збито під Тегераном.