Розбіжностей у сумах компенсацій різним державам не має бути, – Грищенко про збитий літак "МАУ"

Міністр закордонних справ України у 2010-2012 роках Костянтин Грищенко ZIK

Позиції України не такі вже слабкі, наголосив дипломат

Суми компенсацій родинам загиблих у трагедії з літаком "МАУ" із різних країн мають бути однаковими, на цьому Україна має жорстко наполягати.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив дипломат, у минулі роки віцепрем'єр-міністр та двічі – міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Гість студії зауважив, що питання стосовно компенсацій за збитий Іраном літак "МАУ" не вирішиться швидко.

"У цьому випадку, на жаль, не буде все так швидко, а, з іншого боку, наші позиції не такі вже слабкі. Річ у тім, що разом з Україною позивачами будуть дуже серйозні країни, у яких буде зацікавлений Іран. Тому що для того, щоб обійти санкції, європейці створили механізм для того, щоб не використовувати долари, а без їхньої згоди, без їхньої активної участі в імплементації цього механізму навіть закупівля ліків стає там дуже проблематичною. Тому з тими, хто висуває всі претензії, потрібно разом працювати. Головне, щоб не було розбіжностей у сумі компенсацій для канадійця, для українця, для громадянина іншої держави", – наголосив Костянтин Грищенко.

Новини за темою: Україна втратила над територією Ірану два літаки, – Цибулько про трагедію з бортом "МАУ"

Дипломат зауважив, що на цьому слід жорстко наполягати.

Нагадаємо, 8 січня 2020 року літак "МАУ" був збитий іранськими військовими неподалік аеропорту Тегерана. У результаті авіакатастрофи загинули 176 осіб.

Як повідомляли, 2 липня країни, громадяни яких загинули в авіакатастрофі літака "Міжнародних авіаліній України" в Тегерані, підписали меморандум про взаєморозуміння і співпрацю в переговорах про виплату компенсацій Іраном.

Днями в Ірані заявили, що не платитимуть "МАУ" компенсацію за збитий літак.