Російські паспорти були протиправно нав'язані жителям Криму, - МЗС

Фото з відкритих джерел

Київ захищатиме права та інтереси громадян України, що проживають в умовах окупації

Російські паспорти були протиправно нав'язані жителям окупованого Криму і Севастополя. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

"Можливості відмови від російського громадянства були жорстко обмежені недостатньою кількістю відповідних центрів і занадто короткими термінами прийому заяв про відмову.

Крім того, у разі відмови кримчан від отримання російських паспортів, штучно обмежувалися їхні права на працевлаштування, медичний захист, соціальну і пенсійну допомогу. Відсутність російського паспорта могла також стати причиною примусової депортації та заборони в'їзду на територію АРК та м. Севастополя", - зазначили у відомстві.

Також у заяві сказано, що українські громадяни були змушені отримувати російські паспорти для того, щоб вберегти свої оселі та майно.

"Підписання президентом РФ В.Путіним указу щодо позбавлення українських громадян можливості володіння землею в тимчасово окупованому Криму - черговий крок до нав'язування російського громадянства та грубого порушення міжнародного права", - наголосили в міністерстві.

При цьому додається, що Київ захищатиме права та інтереси громадян України, що проживають в умовах окупації.

Новини за темою: "Міграційну службу "ЛНР" підозрюють у примусовій "паспортизації" українців на Донбасі, - Офіс генпрокурора

Як повідомлялося раніше, журналіст Павло Казарін не відмовився і отримав закордонний паспорт Російської Федерації.

Також нагадаємо, що в уряді заявили: у мешканців ОРДЛО і Криму не будуть відбирати українське громадянство через російські паспорти.