Новини » Події Читать эту новость на русском

Викрадення небезпечних вірусів у Києві: У прокуратурі розкрили деталі

Небезпечні штами вірусів Фото з відкритих джерел

При проведенні обшуків правоохоронці вилучили у продуктовому холодильнику підозрюваної 7 флаконів із небезпечним вірусом

Колишня співробітниця Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів крала небезпечні віруси та зберігала їх у домашньому холодильнику. Про це повідомила у коментарі УП спікер Київської міської прокуратури Надія Максимець.

За її словами, у 2020 році завідуюча сектору вищевказаного інституту, знаючи те, що в неї закінчується контракт, почала виносити зі службових приміщень штами вірусу ньюкаслської хвороби птиці (входять до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин, – ред.).

Максимець уточнила, що подібний матеріал лабораторії використовують для виробництва вакцини.

Новини за темою: У світі може статися катастрофа ще через одну групу коронавірусів, - лікар

При проведенні обшуків правоохоронці вилучили за місцем проживання підозрюваної 7 флаконів із цим матеріалом.

Жінка заперечувала, що це штами вірусів, однак після проведення дослідженнь експерти комісійно прийшли до висновку, що вилучені речовини є ними.

Як наслідок, ексспівробітниці оголосили про підозру за статтею "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем".

Максимець наголосила, що своїми діями колишня працівниця завдала збитків Державному науково-контрольному інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів на суму понад 111 тисяч гривень.

Пояснюючи, як таке могло статися, речниця прокуратури зазначила, що підозрювана займала одноланкову посаду, над якою не здійснювався належний контроль: за тим, як вона веде записи і використовує ці речовини.

Нааступного тижня жінці обиратимуть запобіжний захід. Підозрювана відмовляється від дачі показів, посилаючись на 63 статтю Конституції.

"Наразі в межах кримінального провадження не встановлено безпосередньо факту реалізації, проте ми не виключаємо, що коло осіб, які працюють у цій сфері, могли бути зацікавленими в придбанні цих штамів", - зазначила Максимець.

Новини за темою: У Китаї вчені знайшли нові коронавіруси у кажанів

Нагадаємо, раніше ми писали, що у звіті про походження COVID-19, підготовленому національною лабораторією уряду США, є висновок, що гіпотеза походження коронавірусу з лабораторії в китайському Ухані – правдоподібна і заслуговує подальшого вивчення