Португалія відкривається для українців: Названо дату та умови

Португалія

Фото з відкритих джерел

Португалія відкривається з 26 липня для всіх типів подорожей

Уряд Португалії дозволив в'їзд в країну для українських туристів. Громадяни України зможуть подорожувати країною з 26 липня. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у своєму Twitter.

"Португалія відкривається з 26 липня для всіх типів подорожей українців згідно з рекомендацією Ради ЄС. Країна за країною повертаємо повноцінну дію безвізу з ЄС", - написав очільник МЗС.

Зазначимо, в'їзд українцям на континентальну Португалію будь-яким транспортом дозволений тимчасово, а саме в період з 00:00 26 липня до 23:59 8 серпня. Рішення може бути переглянуте в будь-який момент.

Так, для в'їзду в Португалію необхідно надати:

  • або негативний тест на COVID-19 методом ПЛР-тесту, зроблений не більше ніж за 72 години до в'їзду;
  • або довідку про результати швидкого тесту на антитіла до COVID-19 (TRAg), зроблений в період не більше ніж за 48 годин до в'їзду в країну;
  • або при наявності діючого, виданого в будь-якій країні ЄС COVID-сертифікату (в паперовому або в електронному варіанті).

При цьому громадянам України, які не мають європейського сертифіката, прибуття авіа- або морським транспортом на територію континентальної Португалії дозволений при:

  • наявності дійсної посвідки на проживання в Португалії (Residência) і довідки з негативним результатом тестування на COVID-19 методом ПЛР-тесту, зроблений не більше ніж за 72 години до приїзду або довідки про результати швидкого тесту на антитіла до COVID-19 (TRAg), зроблений не більше ніж за 48 годин;
  • наявності документів, що підтверджують статус "члена сім'ї громадянина ЄС" та довідки з негативним результатом тестування на COVID-19 методом ПЛР-тесту, зроблений протягом не більше ніж за 72 години або довідки про результати швидкого тесту на антитіла до COVID-19 (TRAg), зроблений в період не більше ніж за 48 годин.

На Мадейру і Азорські острови в'їзд дозволений для українців з будь-якою метою, в тому числі дозволені туристичні подорожі по безвізу.

Новини за темою: Словаччина та Нідерланди відкрилися для туристів з України: Які правила в'їзду

Нагадаємо, раніше уряд Франції вніс Україну до переліку країн так званої зеленої зони, відкривши в'їзд для всіх типів подорожей українців.