Помер перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов

Віктор Брюханов Фото з відкритих джерел

На момент смерті чоловіку було 85 років

Сьогодні, 13 жовтня, у Києві помер перший директор Чорнобильської атомної електростанції Віктор Брюханов. Про це повідомила пресслужба Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" у Facebook.

"Сьогодні на 85-му році пішов з життя перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов", - йдеться у повідомленні.

Довідка:

Віктор Петрович Брюханов (нар. 1 грудня 1935 року, Ташкент, СРСР) — господарник радянських часів.

У 1966 році запрошений працювати на Слов'янську ТЕС, де працював до 1970 року, закінчив на посаді заступника головного інженера.

У 1970 році створили дирекцію Чорнобильської АЕС на чолі з Брюхановим. Він очолював будівництво та експлуатацію станції аж до аварії у квітні 1986 року.

29 липня 1988 року його разом із колишнім головним інженером станції Миколою Фоміним засудили на 10 років позбавлення волі, однак через 5 років достроково звільнили.

Віктор Брюханов на суді після аварії на ЧАЕС Фото з відкритих джерел

Новини за темою: 35 років від дня аварії на ЧАЕС: Як сліпий випадок перетворив міста на привиди

Нагадаємо, раніше Державний архів СБУ оприлюднив 35 секретних документів КДБ щодо аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася 26 квітня 1986 року. У цих матеріалах містяться найперша доповідь "наверх" про вибух від директора ЧАЕС Віктора Брюханова, переговори операторів станції в момент аварії, інформація про евакуацію майже 45 тис. жителів Прип’яті та прилеглих районів.