Помер автор "Літаючої тарілки" на Либідській Флоріан Юр'єв

Фото з відкритих джерел

Художник помер у віці 92 років

У Києві 11 вересня помер художник, архітектор, науковець Флоріан Юр'єв у віці 92 років, передає "Суспільне" з посиланням на Олексія Радинського.

"Це сталося сьогодні вранці в колі друзів. Він довго й тяжко хворів", – сказав Радинський.

Флоріан Юр'єв відомий такими роботами, як проєкт будинку Українського інституту науково-технічної та економічної інформації МОН України, відомий як "Літаюча тарілка", проєкт мікрорайону Нивки-3. Також він був співавтором пам'ятника репресованим художникам на території Академії образотворчого мистецтва й архітектури та наземного павільйону станції метро "Хрещатик".

Флоріан Юр'єв народився 11 серпня 1929 року в місті Кіренську Іркутської області Росії. Він закінчив Іркутське училище мистецтв, Київський художній інститут, аспірантуру Московського поліграфічного інституту, докторантуру Львівського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова.

У 1956–1976 роках виріс від старшого до головного архітектора інституту "Київпроєкт". У 1976–1991 роках Юр'єв був викладачем та доцентом Київського відділення Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова. 

Новини за темою: У віці 27 років помер колишній футболіст "Металіста"

Раніше повідомлялося, що помер легендарний французький актор Жан-Поль Бельмондо