Поки в світі йде війна за вакцини, Україна повинна почати виробляти свою, - МОЗ

Максим Степанов МОЗ

За словами голови МОЗ, українська вакцина може бути дорожчою

Сьогодні в світі йде справжня війна за отримання вакцини проти коронавірусу COVID-19, саме тому Україна повинна виробляти свій препарат. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у своєму Facebook.

"Сьогодні, коли в світі йде справжня війна за вакцини, коли уряди країн накладають заборони на експорт законтрактованих і проплачених нами партій вакцин, вихід один - почати виробляти свою", - зазначив очільник МОЗ.

Він додав, що для початку виробництва вакцин в Україні необхідно внести зміни до законодавства і надати пріоритет при держзамовленні фармвиробникам.

"Вони готові вкладати в це кошти, але їм потрібні гарантії – що держава буде купувати саме в них, бо конкурувати з великими фармвиробниками по ціні вони не зможуть. Так, наша вакцина, може бути дорожчою, але я вважаю, що ми маємо на це піти. Бо це – питання національної безпеки", - сказав Степанов.

Новини за темою: МОЗ отримало понад 650 повідомлень про побічні реакції після вакцинації

Нагадаємо, раніше Максим Степанов заявив, що Україна вже підписала контракти з виробниками на поставки 22 млн доз вакцин від коронавірусу COVID-19. Крім того, у найближчі дні очікуються контракти на ще 15 млн доз.