У регіони України почали надходити інноваційні ліки прямої дії на коронавірус, - Ляшко

Противірусний засіб при COVID-19 "Фавіпіравір" Фото з відкритих джерел

Домовленості про отримання цих препаратів були узгоджені під час візиту президента України Володимира Зеленського до США

В Україну привезли інноваційні ліки прямої дії на коронавірус. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в коментарі "РБК-Україна".

"20 тисяч флаконів Бамланівімабу (Bamlanivimab) і 40 тисяч флаконів Етесевімабу (Etesevimab) вже в Україні і розвезені в регіони", – сказав він.

Він зазначив, що відповідним наказом МОЗ оновлено протокол "Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)", яким передбачена можливість використання лікарських препаратів Bamlanivimab і Etesevimab.

Новини за темою: В Україні 82% всіх померлих від коронавірусу - старші за 60 років, - МОЗ

За словами Ляшка, це дозволить лікарям, які надають допомогу хворим COVID-19, мати чітку інструкцію, в яких саме випадках захворювання і як правильно застосовувати ці лікарські засоби.

"Ліки діють безпосередньо на вірус – препарати зв'язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню в клітину, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою і запобігають виникненню ускладнень", – пояснив міністр.

Ляшко нагадав, що домовленості про отримання цих препаратів були узгоджені під час візиту президента України Володимира Зеленського до США.

Ліки доставлені в країну за сприяння посольства України в США як гуманітарний вантаж, наданий американською благодійною організацією Direct Relief.

Новини за темою: Рівень захворюваності на коронавірус перевищений у 22 областях України

Нагадаємо, раніше в Україну доставлять нові препарати прямої дії на коронавірус, які призначатимуться для хворих на домашньому лікуванні.