Піховшек: Звіт Управління Верховного комісара ООН з прав людини міг би стати для Зеленського відмінним приводом, щоб відновити мовлення телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІK

В'ячеслав Піховшек Фото з відкритих джерел

Звіт Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Огляд ситуації у сфері прав людини в Україні", в якому закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІK було визнано незаконним, міг би стати хорошим приводом для президента Володимира Зеленського, щоб відновити мовлення телеканалів. Про це під час акції подяки, в якій взяли участь сотні співробітників закритих телеканалів під стінами представництва ООН в Україні, заявив журналіст, телеведучий і публіцист В'ячеслав Піховшек. 

Він підкреслив, що Зеленському, в іншому випадку, доведеться бути готовим відповідати на неприємні питання про телеканали в час вересневої Генасамблеї ООН. 

"Мені здавалося, що буде більш доцільно, коли президент Зеленський і його люди, отримавши, як і ми, цю доповідь Верховного комісара з прав людини, відреагує на нього. Був абсолютно прекрасний інформаційний привід сказати, послухайте, ось є реакція верховного комісара з прав людини, вони захищають і кажуть, що телеканали були закриті незаконно, я буду реагувати і, відповідно, я знімаю санкції. Нехай потім розбираються з усією цією справою. Зеленський, якщо він звичайно ж захоче, йому у вересні їхати на Генасамблею ООН або брати участь у відеоконференції, як там це буде організовано, відповідно нехай він готується до неприємних питань або відкриває телеканали", - зазначив Піховшек.

Нагадаємо, сьогодні сотні журналістів телеканал "112 Україна", NewsOne і ZІK прийшли до Представництва ООН в Україні, висловити подяку за звіт Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Огляд ситуації у сфері прав людини в Україні", в якому закриття телеканалів було визнано незаконним. 

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів. При цьому у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "огляд ситуації у сфері прав людини в Україні" зазначено, що рішення про закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам в області прав людини.

Пізніше колектив телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІK написав відкритий лист Координатору системи ООН в Україні Оснат Лубріані, в якому висловив подяку ООН за об'єктивну оцінку протиправних дій керівництва країни щодо незалежних ЗМІ, яка була детально описана в звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "огляд ситуації у сфері прав людини в Україні".

"Ми щиро віримо в те, що цей звіт, як і резолюція Європарламенту про незаконне закриття телеканалів, реакція європейських депутатів, змусить українську владу в особі президента Володимира Зеленського перестати переслідувати незалежні ЗМІ, які насмілюються говорити правду про події в країні. 

Незважаючи на жорсткі репресії проти "112 Україна", NewsOne і ZІK, незаконне відключення від мовлення телеканалу "Перший Незалежний" і переслідування наших співробітників, українці і люди з усього світу продовжують дивитися випуски наших новин і ток-шоу. Яскравим тому прикладом є той факт, що кількість передплатників YouTube-каналу "112 Україна" досяг показника в 1 мільйон!

Саме завдяки Вашій, а також всієї світової спільноти, чесній і об'єктивній позиції ми продовжуємо залишатися лідерами вітчизняного медіаринку. Тому ми впевнені, що всі протиправні рішення, які були зроблені нинішньою владою щодо нас, всі спроби ввести цензуру і змусити замовкнути незалежні ЗМІ будуть скасовані судом.

Звіт Управління Верховного комісара ООН буде включений в доказову базу юристів, які захищають наші права в суді і оскаржують незаконні рішення української влади. Консолідована позиція юристів, реакція шанованих міжнародних інституцій і європейських політиків дозволять справедливості в нашій країні восторжествувати і ми зможемо відновити ліцензії на мовлення, продовжуючи доносити правду нашим глядачам", - йдеться в листі.