Під час "Великого будівництва" на Львівщині знайшли прадавні керамічні артефакти

Укравтодор Facebook

Найдавніші зі знахідок мають понад 7 тисяч років

Під час археологічних розкопок на об’єктах програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" у Львівській та Полтавській областях, українські археологи знайшли колекцію прадавніх керамічних артефактів. Про це повідомила пресслужба "Укравтодор" у Facebook.

Як зазначається, промопроєкт започатковано командою "Рятівної археологічної служби" Інституту археології НАН України спільно із Службою автомобільних доріг у Львівській області.

"Археологічні роботи під час будівництва доріг дозволять відкрити і зберегти свідчення давньої історії України", - заявив молодший науковий співробітник команди Богдан Сало.

За його словами, загалом у колекції кераміка від доби неоліту і до кінця XVII століття. Найдавніші зі знахідок мають понад 7 тис. років.

"Для науковця-археолога кераміка - це є просто клондайк інформації. Коли ми знаходимо навіть невеличкий фрагмент, перед нами відкривається цілий світ давньої людини. Ми можемо зрозуміти, як вона жила, чим користувалась у повсякденному житті, і навіть - у що вона вірила", - наголосив він.

Як відомо, артефакти було знайдено під час розкопок поблизу трас Н-31 "Дніпро - Решетилівка" у межах Полтавської області та Т-14-25 на ділянці "Жовква - Кам'янка-Бузька" у Львівській області.

Новини за темою: Біля берегів Іспанії знайшли золоті монети часів Римської імперії. Відео

Нагадаємо, що раніше група китайських археологів знайшла у печері в провінції Хенань рештки людського черепа, якому 32 000 років. Всього було знайдено рештки двох людських черепів - один віком у 32 000, а інший - 12 000 років.