Під час нової хвилі COVID-19 в Україні можуть хворіти до 18 тис. людей на добу, – вчені

Українська правда

Згасання хвилі очікується в кінці 2021 року

Під час піку нової хвилі коронавірусу захворюваність в країні може становити 15-18 тисяч випадків за добу. Про це повідомили вчені Київського політехнічного інституту та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського.

Під час дослідження було виявлено, що за останні 20 років пандемії важкого гострого респіраторного синдрому, свинячого грипу, Еболи та COVID-19 мали циклічний характер та тривали 5-6 років.

Пандемія COVID-19 поширювалася із січня 2020 по вересень 2021 року, мала три хвилі, і наразі йде четверта.

В отриманих вченими результатах йдеться, що завдяки  вакцинації, кількість випадків захворюваності та смертності від COVID-19 у світі, зменшилася, у порівнянні з другою і третьою хвилями. Це відбувається в країнах, де проживає більше вакцинованого населення.

Дослідники розділили країни світу на кілька груп за основними ознаками поширення хвороби, темпами вакцинації та швидкістю згасання пандемії.

Новини за темою: У регіони України почали надходити інноваційні ліки прямої дії на коронавірус, - Ляшко

Україна увійшла до групи країн, в яких нова хвиля ще не встигла досягти максимуму. Але вже у вересні 2021 року показники смертності перевищують тогорічні.

Причинами ускладнення епідемічної ситуації з COVID-19, на думку вчених, є значне послаблення карантину в літній період та з початку вересня в більшості навчальних закладів.

"Прогнозування динаміки розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні на 200 днів вперед з використанням методу порівняльного аналізу і нейронної мережі типу "прямого перцептрона" показало, що ця хвиля знаходиться на стадії зростання, вона може бути швидкою, але коротшою попередніх. Її пік передбачається на рівні 15 000-18 000 випадків захворюваності на добу. Згасання четвертої хвилі очікується в кінці 2021 року", – йдеться в публікації.

Новини за темою: Штам коронавірусу "Дельта" зафіксовано у 185 країнах, - ВООЗ

Як повідомлялося раніше, у світі станом на ранок 23 вересня зафіксовано 230 881 354 випадки зараження коронавірусом, зокрема 4 732 838 летальних, одужали вже 207 581 733 особи.