Пенсійна реформа: У Мінсоцполітики пропонують подвоїти внески для заохочення

Українські гривні. Фото: НБУ/Flickr
Українські гривні. Фото: НБУ/Flickr

Людей не будуть зобов'язувати сплачувати внески на накопичувальні пенсії власним коштом

Міністерство соціальної політики пропонує на старті накопичувальної системи подвоювати внески населення. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Зазначається, що людей не будуть зобов'язувати сплачувати внески на накопичувальні пенсії власним коштом.

Натоміть, у відомстві хочуть заохочувати їх це робити через 100% бонус від держави в рамках 1% від заробітної плати.

Підкреслюється, що пропозиції Мінсоцполітики напрацювало в результаті обговорення з Міністерством фінансів та місією Світового банку.

Наразі впровадження накопичувального рівня передбачається законопроєктом №2683-3. За ним обов’язкові внески на індивідуальні рахунки людей в розмірі 1% сплачує роботодавець (за рахунок зниження ЄСВ) на користь всіх осіб, щодо яких він є страхувальником у системі державного соцстрахування.

Водночас добровільні внески на власні індивідуальні рахунки в розмірі 1% сплачують всі застраховані особи з власної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) на умовах автозапису з правом відмови.

Новини за темою: Мінімальна пенсія в Україні з 1 грудня зросте до 2,6 тисяч гривень, - Кабмін

Крім цього, на індивідуальні рахунки людей, які не відмовились від добровільної сплати накопичувальних внесків з власної зарплати, держава перераховує додаткові стимулюючі внески в розмірі 1%.

Тобто всі застраховані особи автоматично отримують від 1% до 3% від своєї заробітної плати на власні пенсійні рахунки, відповідно до свого вибору.

Наголошується, що людина має право в будь-який час відмовитися (або поновитися) від сплати добровільного накопичувального внеску з власної зарплати. Додаткові внески від держави на індивідуальний рахунок такої людини в цьому разі припиняються. 

Також пропонується що два роки проводити повторний автозапис учасників, які раніше відмовились від сплати внесків за власний рахунок.

Право відмовитись за ними зберігається.

Людина на кожен свій внесок за рахунок співфінансування від держави фактично одразу отримає 100% дохідності додатково до дохідності від інвестування.

"Таким чином не відбуватиметься примусу громадян до сплати накопичувальних внесків за власний рахунок. Натомість будуть ефективні стимули до добровільної участі людей у сплаті внесків до системи та гнучкі умови розвитку системи в подальшому", – зазначили у відомстві.

Новини за темою: Декілька категорій українців можуть виходити на пенсію раніше належного віку: Кого це стосується

Нагадаємо, раніше у Міністерстві соціальної політики розповіли, що розраховувати на отримання пенсії в розмірі близько 7 тисяч гривень можуть лише українці з повним страховим стажем із солідарної та накопичувальної системи.