Падіння на ожеледі: Як добитися компенсації через отриману травму

ожеледиця
Фото з відкритих джерел

Українці мають право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди

В Україні через ожеледицю на дорогах багато громадян впали на вулиці, проте вони мають право на отримання компенсації. Про це повідомила пресслужба Центру з надання правової допомоги.

Зазначається, що законодавство України передбачає право громадян на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Саме тому людина має право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої цими органами.

Проте громадянам важливо довести вину фізичної або юридичної особи в результаті дій або бездіяльності, якої вони отримали травму. У випадку травмування на ожеледі юристи радять:

  • сфотографувати місце події, де видно, що територія неочищена або повна льоду.
  • знайти та взяти контакти свідків;
  • пошукати камери спостереження, зокрема, на банках або магазинах;
  • викликати швидку допомогу й вимагати від медиків фіксації причини травми;
  • звернутися до травмпункту;
  • зберігати всі відповідні документи – довідки, лікарняні тощо.

Новини за темою: В Україні до кінця тижня прогнозують ожеледицю й тумани

Також необхідно з’ясувати, хто несе відповідальність за ділянку, на якій сталася травма. Цими установами можуть бути ЖЕК, ЖБК або ОСББ.

Після цього на адресу контори треба написати заяву-претензію і відправити її рекомендованим листом, вказавши про розрахунок на отримання компенсації до певної дати, а також додавши до листа копії документів, які підтверджують викладені обставини.

У разі невизнання контрою своєї провини, можна подати позов до суду. За словами юристів, фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я фізичній особі, зобов'язана відшкодувати потерпілому заробіток, втрачений внаслідок втрати чи зменшення працездатності. Крім того, законодавством передбачається відшкодування додаткових витрат, викликаних необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування тощо.

Новини за темою: В Україні оголосили перший рівень небезпеки через ожеледицю

Нагадаємо, нещодавно в Києві за добу 163 людини травмувалися через ожеледицю, яка утворилась під вечір внаслідок крижаного дощу. Тоді серед травмованих було 13 дітей.