Освітній омбудсмен заявив, що вимога носити обов’язкову шкільну форму є незаконною

Перший освітній омбудсмен України Сергій Горбачов Фото з відкритих джерел

Він закликав припинити вимагати від дітей одягати те, що їм не подобається

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що вимагати в учнів носити шкільну форму – незаконно. За його словами, шкільний одяг має бути зручним, по сезону, і відповідати можливостям родини. Про це повідомляє "Укрінформ".

Омбудсмен нагадав, що ще у 2019 році президент України скасував указ про шкільну форму для школярів. Згідно із законом про освіту, батьки можуть купити дитині шкільну форму, тільки якщо це підтримують.

Водночас Конвенція ООН про права дитини чітко зазначає, що держави зобов’язуються поважати право дитини на збереження індивідуальності, не допускаючи протизаконного втручання.

Горбачов зазначив, що якщо дитина позбавляється частини або всіх елементів своєї індивідуальності, держави-учасниці забезпечують їй допомогу і захист для відновлення її індивідуальності.

Освітній омбудсмен закликав припинити вимагати від дітей одягати те, що їм не подобається.

"Це вимога абсолютно незаконна. Звісно, шкільний одяг має бути зручним, по сезону, і відповідати можливостям родини. Але виставляти будь-які вимоги є неправильним і незаконним", – наголосив Горбачов.

Своєю чергою, заступниця міністра освіти та науки Любомира Мандзій додає, що вимога шкільної форми може бути в окремому закладі освіти, і рішення про це приймається спільно з батьками.

"Так чи інакше, це має бути спільне рішення всіх учасників освітнього процесу, зокрема і батьків. На рівні закладу освіти приймається рішення", – сказала Мандзій.

За її словами, вимоги МОН про те, що всі діти мають ходити виключно в конкретній шкільній формі, конкретного виробника – точно немає.

Новини за темою: Структура навчального року, його форма та зміна норм харчування: Чого очікувати українським школярам із 1 вересня

Нагадаємо, раніше перша леді України Олена Зеленська, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, міністр освіти Сергій Шкарлет та шеф-кухар Євген Клопотенко презентували нове меню для українських шкіл, яке розраховане на чотири тижні. Воно складається зі 160 страв.