Оригінал Конституції Пилипа Орлика привезуть в Україну 16 серпня, - Зеленський

Перша Конституція України, написана гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році

Офіс президента

Документ буде виставлений у Софійському соборі. Його зможуть побачить всі охочі

Оригінал Конституції Пилипа Орлика вперше привезуть в Україну 16 серпня з нагоди святкування 30-річчя Незалежності країни. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у межах презентації концепції святкування під час форуму "Україна 30. Імідж України", передає "Укрінформ".

"Боротьба за Незалежність тривала не один день, тож і не один день ми будемо відзначати перемогу у цій боротьбі, за тиждень до Дня Незалежності і вперше в історії нашої країни в Україну потрапить оригінал Конституції Пилипа Орлика. Всі громадяни, починаючи з 16 серпня, зможуть побачити оригінал у Софійському соборі", - зазначив голова держави.

Він додав, що 30-річчя Незалежності України - це дуже важливий день.

"Це можливість зрозуміти, чого українці навчились за роки незалежності та чого мають ще навчитись, аби ніколи її не втратити, саме цьому присвячене святкування", - підкреслив президент.

Крім того, Зеленський сказав, що святкування 30-річчя Незалежності України складатиметься із 10 основних заходів.

Новини за темою: Із парадом: Зеленський розкрив план заходів до 30-річчя незалежності України

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський повідомляв, що до Дня Конституції Україна отримала три копії Конституції Пилипа Орлика. Одна була виставлена у фоє Верховної Ради, друга перебуває в Офісі президента, а третя буде виставлена в Конституційному суді після його оновлення і перезавантаження.