Оксана Марченко у фільмі "Паломниця" показала унікальний підземний храм преподобного Іова в Почаївській лаврі

Скріншот з відео

Оксана Марченко випустила нову серію авторського проєкту "Паломниця". У фільмі телеведуча розповіла про історію Свято-Успенської Почаївської лаври, показала його святині і унікальний підземний храм преподобного Іова.

Преподобний Іов-перший Почаївський ігумен. У ХVII столітті святий заснував тут гуртожитковий монастир.

До наших днів у монастирі зберігся підземний храм Преподобного Іова в нерукотворній печері.

"Ми знаходимося в природній печері преподобного Іова, який зараз спочиває своїми нетлінними мощами перед нами. І буквально праворуч від нас-печера, де він подвизався, де він зачинявся, будучи ігуменом. Він часто в цій печері проводив дні і ночі в молитві", – розповідає митрополит Володимир (Мороз), намісник Лаври.  

За словами Оксани Марченко, на багато метрів углиб цієї природної скелі стіни немов пронизані випромінюванням молитов святого.

"Ми знаємо, що не раз братія бачила, як Печера осявалася фаворитським світлом. Вся ця скеля просякнута милістю Божою, благодаттю Святого Духа", - ділиться митрополит Володимир.

Нагадаємо, Оксана Марченко випустила нову, вже 10-ту, серію "Паломниці", в якій розкрила проблеми доль одержимих людей і розповіла, як таким людям допомагають у Свято-Успенській Почаївській лаврі.