Одночасна вакцинація від COVID-19 та грипу безпечна, але є нюанс, - ВООЗ

вакцинація
Фото з відкритих джерел

Перед щепленням необхідно проконсультуватися з лікарем про показання до застосування обох вакцин

Одночасна вакцинація від коронавірусу COVID-19 та грипу безпечна, однак перед цим слід проконсультуватися з лікарем про показання до застосування обох препаратів. Про це повідомила глава департаменту Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо забезпечення готовності до особливо небезпечних інфекцій Сільві Бріан, передає пресслужба ВООЗ.

"Чи безпечно вводити вакцину проти грипу та COVID-19 одночасно? Так! У розпорядженні організації є результати декількох досліджень, які показали, що одночасно приймати вакцини від коронавірусу і грипу безпечно. Але перед таким щепленням необхідно проконсультуватися з лікарем про показання до застосування обох вакцин", - сказала вона під час випуску програми ВООЗ "Наука за п'ять хвилин".

Новини за темою: Україна отримала вакцини проти грипу від трьох виробників

Нагадаємо, раніше фахівець відділу імунізації Центру громадського здоров'я Олена Левченко казала, що вакцинація проти коронавірусу не захищає від грипу.

"Якщо людина має бажання вакцинуватись, то повинна обов’язково звернутися до сімейного лікаря чи педіатра, який проінформує про алгоритм дій для вакцинації проти грипу за власні кошти. Інтервал між дозами введення вакцин проти COVID-19 та проти грипу повинен бути щонайменше 2 тижні від останньої вакцинації. Ми радимо вакцинуватися і від COVID-19, і від грипу", - наголосила вона.