Обов'язкова COVID-вакцинація в Україні стартує через місяць: Для кого саме

etu.ru

Ті, хто відмовляться від вакцинації, будуть відсторонені від роботи без збереження зарплати

Міністерство охорони здоров’я визначило перелік професій, для яких буде обов’язкова COVID-вакцинація. Відповідний наказ вже затвердило Міністерство юстиції. Він набере чинності через місяць після публікації. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Наголошується, що обов’язкову вакцинацію запровадять для працівників:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Новини за темою: COVID-вакцинація протипоказана лише людям з гіперчутливістю, - МОЗ

Підкреслюється, що вони підлягатимуть обов’язковій вакцинації на період дії карантину через пандемію коронавірусу.

Зокрема ті, хто відмовляться від вакцинації, будуть відсторонені від роботи без збереження зарплати.

"Освітяни та працівники органів влади кожен день взаємодіють із великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися на коронавірусну хворобу. Майже всі, хто потрапляє в лікарню з COVID-19 — невакциновані.

Це рішення покликане захистити життя і здоров’я українців та їхніх близьких, створивши безпечне середовище в закладах освіти та державних установах", — заявив міністр Віктор Ляшко.

Він також зазначив, що на наступному етапі до цього переліку увійдуть працівники усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальні працівники та працівники поштових послуг.

Новини за темою: Вхід заборонено: Кого обов'язково щеплять від коронавірусу в Україні та куди вже не пускають невакцинованих

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я України розробило проєкт наказу про Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням