Новий спалах COVID-19 в Україні очікується цього літа, – експерти KSE

Фото з відкритих джерел

Зовнішньою загрозою є зростання захворюваності в країнах Європи

Експерти Київської школи економіки заявляють, що в Україні ситуація із захворюваністю на коронавірус COVID-19 наразі стабільно позитивна, проте новий спалах епідемії очікується вже цього літа. Про це повідомляє Telegram-канал "Коронавірус_Інфо" із посиланням на KSE.

"За даними експертів Київської школи економіки (KSE), ситуація із захворюваністю в Україні наразі стабільно позитивна. Добові показники госпіталізації падають на 10% щотижня, кількість пацієнтів — на 15%. Середньодобова смертність загалом по Україні становить 17 померлих на добу", - йдеться у повідомленні.

Водночас, новий спалах захворюваності очікується вже цього літа.

"У липні-вересні ми не прогнозуємо великого збільшення показників смертності навіть в разі спалаху. Водночас спалах очікується вже цього літа", – розповів керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганіченко.

Як зазначається, зовнішньою загрозою є зростання захворюваності в країнах Європи. Цей спалах незабаром може прийти в Україну. 

"Тому вакцинація проти COVID-19 є критично важливою", - наголошують фахівці.

Новини за темою: COVID-штам Delta в Україні: Уряд активізує підготовку медсистеми до ймовірного спалаху

Нагадаємо, раніше фахівці Національної академії наук України прогнозували, що новий штам коронавірусу COVID-19, який отримав назву "Дельта" (більш відомий як "індійський"), може почати хвилю зараження в Україні зі східних областей, оскільки він стрімко поширюється в Російській Федерації.

До слова, за минулу добу, 13 липня, в Україні лабораторно підтвердили 547 нових випадків COVID-19, серед яких 34 дитини та 23 медпрацівники. Також вчора було госпіталізовано – 409 осіб, летальних випадків – 25, одужало – 797 осіб.