Нові правила перевезення пасажирів: В УЗ розповіли, які варіанти проїзду є для невакцинованих

Олександр Перцовський
Олександр Перцовський Укрзалізниця

Люди можуть вакцинуватися прямо на вокзалі й отримати довідку, щоб пройти у потяг, або зробити експрес-тест

В Україні сьогодні, 21 жовтня, почали діяти нові вимоги для проїзду у потягах між областями. Зокрема, у транспорт допускаються вакциновані проти коронавірусу пасажири. Також в "Укрзалізниці" розповіли, які варіанти проїзду є для невакцинованих громадян. Про це повідомив керівник пасажирського напрямку "Укрзалізниці", в. о. члена правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський під час брифінгу, який транслював "Перший Незалежний".

"Для того, щоб всі пасажири, які не мають вакцинації, могли їхати – ми розгорнули 5, а зараз додали ще 2 центри вакцинації прямо тут на вокзалах. Тобто ті люди, які приїздять заздалегідь, вони можуть отримати вакцину безпосередньо на вокзалі. Плюс за домовленістю з Міністерством охорони здоров’я видається відразу довідка тут на місці, з якою можна сісти в потяг.

Люди, які невакциновані та не вакцинуються – для них також передбачена можливість потрапляння в потяги, тому що наша задача, щоб всі їхали, щоб пасажирський рух не спинявся. Ми розгорнули 10 центрів тестування та експрес-тестування на антиген також на вокзалах", - розповів він.

За його словами, за сьогодні зробили вже 500 тестів на вокзалах і близько 100 людей вакцинувались.

"Ми кілька днів тому звернулися до абсолютно всіх лабораторій і сказали про те, що це не для того, щоб "Укрзалізниця" на цьому якісь там гроші заробляла. І ми вибороли найкращу взагалі ціну – ми людей тут тестуємо за 350 грн, тому що тут немає жодного інтересу. Хочемо просто, щоб пасажири їхали. На Київському вокзалі розгорнуто два центри, зараз буде додаватися персонал, під вечір ми його посилимо, щоб всі десь у форматі 15-20 хвилин могли тестуватися.

Тобто в людей є вибір – можна один раз і назавжди розв'язати питання з обмеженням пересування і зробити вакцину, а можна за найкращою низькою ціною тестуватися і також потрапити на потяг", - сказав Перцовський.

Також в. о. члена правління АТ "Укрзалізниця" розповів, наскільки підготовленими сьогодні були пасажири.

"Більшість людей слідкувала за новинами, були підготовлені. Більшість мала документи або сертифікати, або тести. Десь маємо близько 20 випадків, коли люди без документів пробували проникнути до потягу і відмовлялися слідувати за нами, тут приходить на допомогу Національна поліція. Наші співробітники діють максимально коректно, ми не вступаємо в якісь суперечки, але завжди чітко жорстко викликаємо 102 для того, щоб поліцейські із цими ситуаціями розбиралися", – констатував чиновник.

Новини за темою: На 10 залізничних вокзалах України відкрили пункти експрес-тестування на COVID-19

Раніше повідомлялося, що в Україні змінюються вимоги для проїзду у потягах між областями, в результаті посилення карантину. Відповідно до рішення Кабміну, весь міжобласний транспорт (автобуси, поїзди, літаки) з 21 жовтня перевозить лише COVID-безпечних пасажирів. Для посадки на залізничний транспорт необхідно мати: квиток, паспорт, COVID-сертифікат про вакцинацію або негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту, який чинний 72 години.