Нове місце для туристів: У Єгипті відкрили відрестаровану гробницю Джосера

Пам'ятка була зачинена для відвідувачів близько 15 років

Туристи під час екскурсії в гробницю

Міністерство туризму Єгипту

У Єгипті відкрили для відвідування одну із найвідоміших пам'яток - гробницю фараона Джосера. Про це повідомляє пресслужба Міністерства туризму країни у Facebook.

Як зазначається, її реставрували із 2006 року і врешті роботи завершилися. Зокрема, у некрополі оновили нижні коридори, стіни та стелі. Також було відреставровано гранітну труну в нижній частині колодязя та налаштовано освітлення гробниці.

На час проведення відповідних робіт екскурсії на території гробниці не проводилися. Так, упродовж 15 років пам'ятка була закрита для туристів.

Як відомо, гробниця Джосера розташована в Саккарі, неподалік міста Каїр. Велика частина гробниці розташована під землею та складається з багатьох лабіринтів. Стіни у коридорах мають ієрогліфи. У центральній шахті можна побачити саркофаг, який належить ІІІ-й Династії Давнього Єгипту. Наразі пам'ятка є одним із найважливіших археологічних комплексів та пам’яткою Світової спадщини ЮНЕСКО.

До слова, раніше у Єгипті було знайдено поховання нової цариці на ім’я Нейт, яка була дружиною першого імператора VI династії. Більш детально про це відкриття ви можете прочитати за посиланням.