Нова техніка та річковий парад: У Міноборони готуються до 30-річчя Незалежності

Майдан Незалежності Фото з відкритих джерел

Парадні розрахунки мають пройти новим стройовим кроком

У Міністерстві оборони презентували попередню концепцію параду до 30-ї річниці Незалежності України, в якому мають узяти участь понад 4 тисячі учасників, оркестр у тисячу музикантів, а також 250 одиниць озброєння, військової та спеціальної техніки. Про це повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що серед іншого до Дня Незалежності планується проліт повітряної колони над Хрещатиком, проходження кінного та кінологічного підрозділів та розглядається варіант проведення річкового військового параду на Дніпрі.

Загалом у Міноборони хочуть залучити 27 парадних розрахунків, із яких 19 складатимуть Збройні сили України, а  8  – від інших складових сектору безпеки та оборони. Вони мають пройти новим стройовим кроком.

Новини за темою: Зеленський підписав указ про проведення військового параду на День Незалежності-2021

Крім того, до параду мають залучити й понад 50 літальних апаратів, а також продемонструвати новітні розробки, серед яких РСЗВ "Вільха", "Нептун", ОТРК "Гром", БПЛА "Байрактар та інші зразки оборонних комплексів. При цьому на Михайлівській площі Києва зроблять виставку військової техніки та озброєння  ЗСУ.

На парад хочуть запросити керівників оборонних відомств та очільників військових підрозділів держав-партнерів, а також Генсека НАТО й Верховного представника ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки.

У Міноборони додали, що наразі це попередні ідеї, але підрозділи Збройних сил, які буде залучено до участі в параді військ, готові розпочати підготовку й тренування вже наприкінці лютого.

Новини за темою: Рада проведе урочисте засідання з нагоди 30-ї річниці Незалежності України

Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що майбутнє святкування має наголосити на 30-річчі Незалежності, а всі заходи повинні показати напрями розвитку майбутнього України. За його словами, 24 серпня відбудеться святковий парад із залученням військової техніки, після чого буде святковий концерт.