Нова хвиля коронавірусу COVID-19 очікується зі сходу України, - НАН

AP Photo

Вчені припускають, що нова хвиля, яка буде пов'язана з "індійським" штамом коронавірусу, може початися раніше осені

Новий штам коронавірусу COVID-19, який отримав назву "Дельта" (більш відомий як "індійський"), може почати хвилю зараження в Україні зі східних областей, оскільки він стрімко поширюється в Російській Федерації. Про це свідчать дані Національної академії наук України.

За даними вчених, штам "Дельта" у 1,6 раза заразніший за "британський варіант" ("Альфа"), а також у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше - до реанімації.

"Стурбованість пов’язана насамперед із тим, що цей штам дуже поширився у РФ, і частка, що на нього припадає, за наявною (не надто великою) вибіркою, згідно з даними бази секвенувань GISAID, оцінюється у чверть від усієї захворюваності у РФ", - пояснили в НАН.

Водночас, оскільки в Україні спостерігаються великі обсяги імміграції з Росії, існує ризик того, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі сходу України. Крім того, нова хвиля може виявитися набагато вищою від попередніх.

"Час її настання істотно залежить від частки штаму "Дельта" в Україні, яка наразі невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше осені", - додали в НАН.

Новини за темою: Вакцини від COVID-19 ефективні проти "індійського" штаму, - вчені

Раніше повідомлялося, що варіант коронавірусу "Дельта" виявили вже у 74 країнах. Зокрема, випадки були виявлені в Африці, Скандинавії та країнах Тихоокеанського регіону, в Китаї та США.