Неземна краса. З борту МКС сфотографували яскраве полярне сяйво

Фото з відкритих джерел

У NASA впевнені, що це одне з кращих зображень полярного сяйва, коли-небудь зроблених з МКС

Астронавт Європейського космічного агентства Томас Песке поділився приголомшливою фотографією полярного сяйва зі свого спостережного пункту на висоті близько 402 км над Землею. Про це повідомили у NASA.

На фотографії, зробленій Песке 20 серпня, видно зелені стрічки, які звиваються над усією планетою, вигинаючись високо в атмосфері біля горизонту і переходячи в піки червоного світла вдалині. Під барвистими стрічками над океаном кружляють хмари.

"Ще одне полярне сяйво, але це особливе, бо воно таке яскраве. Повний місяць висвітлює тіньову сторону Землі майже як денне світло", — написав Песке в своєму блозі.

Він не уточнив, де на планеті були ці вогні, і чи були вони північним сяйвом або південним полярним сяйвом.

Новини за темою: Від Аляски до Швеції: Таємниці полярного сяйва, де його шукати та в які міста їхати

Полярні сяйва в цілому є результатом зіткнення заряджених частинок Сонця з нашою планетою. Частинки направляються до полюсів магнітним полем Землі, а потім взаємодіють з частинками в нашій атмосфері. Цей потік сонячного вітру завжди омиває Землю, але іноді активність на Сонці викликає більші викиди частинок, викликаючи вражаючі полярні сяйва, подібні до цього.

Той, хто обертається навколо Землі, може мигцем побачити ці вогні. Наприклад, перша туристична команда SpaceX спостерігала їх на орбіті на початку цього місяця.

Напарниця Песке, астронавтка NASA Меган МакАртур розповіла, що полярне сяйво теж вразило її.

"Я не була здивована полярними сяйвами, але була вражена тим, наскільки захоплююче вони виглядають насправді і як заворожуюче було побачити це на власні очі", — сказала вона.

Новини за темою: Астронавт NASA зробив нові світлини полярного сяйва з космосу

Раніше повідомлялося, що вперше вчені розкрили таємницю виникнення північного сяйва, відтворивши процес в лабораторних умовах.