Невакцинованих чиновників та освітян відсторонятимуть від роботи з 8 листопада

вакцинація в україні_4
Фото з відкритих джерел

Строк відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили

Кабінет міністрів України затвердив порядок відсторонення співробітників підприємств, установ та організацій, які підлягають обов'язковій вакцинації від коронавірусу СOVID-19. Про це йдеться у постанові уряду від 20 жовтня 2021 року № 1096, оприлюднену на Урядовому порталі.

Як зазначається, відповідним документом доручається керівникам державних органів, керівникам підприємств, установ та організацій забезпечити відсторонення від роботи працівників, обов’язковість профілактичних щеплень проти коронавірусу яких визначена переліком та які відмовляються або ухиляються від проведення щеплень.

Водночас, це не стосується тих осіб, які мають протипоказання та надали медичний висновок.

На час відсторонення від роботи оплата праці здійснюється згідно з нормами закону. Відсторонення працівників здійснюється шляхом видання наказу або розпорядження керівника державного органу або підприємства, установи, організації з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються. Строк відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили.

Новини за темою: Вчителів без щеплення будуть відстороняти від роботи з листопада, - МОЗ

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ, де названо перелік професій, яким обов’язково треба мати щеплення від COVID-19. Відповідний наказ вже затвердило Міністерство юстиції. Він набере чинності через місяць після публікації - 7 листопада.