Названо категорії громадян, які не отримають пенсії у 2021 році

Фото з відкритих джерел

Деяким українцям для нарахування виплат може не вистачити трудового стажу

В Україні у 2021 році змінилися вимоги до отримання стажу, необхідного для нарахування пенсійних виплат. Таким чином, частина українців, які розраховували на пенсію, не зможуть її отримати. Про це повідомляє "Обозреватель". 

Як зазначається, громадяни України від 60 років, які не встигли напрацювати 15-річний стаж, пенсію за віком взагалі не отримають. Тоді як особи зі стажем від 15 до 18 років зможуть претендувати на пенсію після досягнення 65-річного віку.

Громадяни зі стажем від 18 до 28 років можуть розраховувати на грошові виплати після 63 років. А за умови наявності 28-річного стажу і більше, пенсію нарахують після 60 років. Однак, вище зазначені вимоги по стажу, щорічно, до 2027 року, будуть збільшуватися на 12 місяців.

"Переламним моментом стане 2023-й, тоді для виходу на пенсію в 60 років знадобиться вже 30 років стажу, а багато українців стільки заробити не встигли", - йдеться у матеріалі.

Новини за темою: Українці розповіли, який розмір пенсії хотіли б отримувати

А з 2027 року для отримання пенсії в 60 років знадобиться щонайменше 35 років стажу. Наразі такий стаж має приблизно половина пенсіонерів. У Мінсоцполітики оцінили, що через сім років близько 45% українців змушені будуть працювати до 63 або 65 років.

За даними Федерації роботодавців, в Україні на сьогодні зареєстровані 10,6 млн працівників на 11,3 млн пенсіонерів. Крім цього, є самозайняті і підприємці. Таким чином, один робітник утримує внесками одного пенсіонера. Так, з мінімальної зарплати до Пенсійного фонду надходить 889 грн, а з середньої зарплати – приблизно 1,8 тис. грн. Однак, цих коштів не вистачає через що в ПФУ утворилася "діра" розміром понад 170 млрд грн. 

Нагадаємо, в Україні з 4 січня зростуть пенсійні виплати для окремих категорій пенсіонерів. Зокрема, підвищення заплановані на січень, березень, квітень, липень і грудень. Детальніше про те, кому і на скільки підвищать пенсії, читайте за посиланням