Нацбанк випустить пам'ятну монету до 25-річчя Конституції України

Пам'ятна монета до 25-річчя Конституції України Національний банк України

Тираж монети становить 2500 штук

З 21 червня Національний банк вводить в обіг пам'ятну монету "25 років Конституції України" з нагоди 25-ої річниці прийняття Основного закону України. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, над створення монети працювали художник Владислав Яровий та скульптор Юрій Лук'янов. 

Відомо, що 10-гривнева монета виготовлена зі срібла 925 проби, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – 2500 штук.

Новини за темою: Нацбанк вводить в обіг золоту "1 гривню". Фото

Як зазначається, на аверсі монети на матовому тлі складеного пазла, контурами якого є мікротекст із цитатами окремих статей Конституції України, розміщено: позолочений малий Державний Герб України (по центру); написи: УКРАЇНА (угорі), номінал монети – 10/ГРИВЕНЬ (праворуч від герба); рік карбування монети – 2021 (унизу).

На реверсі монети на матовому тлі складеного пазла розміщено дзеркальні силуетні зображення, що уособлюють народ України та символізують, що кожен окремий українець є частиною одного цілого, а Основний Закон України гарантує їх права; праворуч – малий Державний Герб України та написи КОНСТИТУЦІЯ/УКРАЇНИ.

Новини за темою: Нацбанк дозволив відкривати банківські рахунки з документами в додатку "Дія"

Нагадаємо, Нацбанк з 9 червня 2021 року ввів в обіг нові монети, присвячені Євгену Коновальцю та українському спадку.