Нацбанк вводить в обіг нову пам’ятну монету, присвячену Івану Піддубному

Будівля Нацбанку України Фото - НБУ

Номінал монети - 2 гривні, вона вводиться в обіг вже з 5 жовтня

В Україні з'явиться нова рідкісна монета, присвячена відомому борцю Івану Піддубному. Про це повідомляє Національний банк України.

Номінал монети - 2 гривні, вона вводиться в обіг вже з 5 жовтня.

Наголошується, що нова монета із серії "Видатні особистості України" буде доволі рідкісною, адже її випускають у невеликому тиражі - лише 35 тисяч штук.

Вона присвячена 150-річчю з дня народження відомого українського спортсмена Івана Піддубного. 

Зазначається, що 2-гривнева монета зроблена з нейзильберу - сплаву міді з нікелем та цинком.

Вона отримала рифлений гурт та діаметр 31,0 міліметрів.

На монеті зображено не тількі портрет Піддубного. Також на ній є малий державний герб України, напис "Український богатир", стилізовані сцени боротьби, зображення земної кулі та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ. 

Нацбанк вводить в обіг нову пам’ятну монету, присвячену Івану Піддубному НБУ

Наразі ще не відомо, скільки буде коштувати нова пам'ятна монета, проте, за думкою нумізматів, її вартість може бути доволі високою.

Річ у тому, що монети з таким маленьким тиражем швидко розходяться серед колекціонерів, тому зустріти її в обігу буде майже неможливо. 

Новини за темою: Нацбанк вводить пам’ятну монету "До 30-річчя Незалежності України"

Як відомо, Іван Максимович Піддубний народився 8 жовтня у 1871 на Полтавщині в родині спадкового козака Максима Піддубного.

Український спортсмен був шестиразовим чемпіоном світу з боротьби.

Прапрадід Івана Піддубного в 1708 році під Полтавою, разом з козацьким військом гетьмана Івана Мазепи, воював проти Московії за суверенну Україну. 

У 1900 році він переїхав до Києва та почав виступати в київському цирку братів Дмитра, Якима і Петра Нікітіних.

Медична комісія, яка оглянула борця, зафіксувала такі антропометричні дані його атлетичної статури: зріст — 184 см, вага — 118 кг, груди — 137 см, біцепс — 44 см, передпліччя — 36 см, зап'ястя — 21 см, шия — 60 см, стегно — 68 см, гомілка — 47 см.

У 1903 році Піддубний вступив до Санкт-Петербурзького атлетичного товариства, від якого виступив на чемпіонаті світу в Парижі.

Новини за темою: Нацбанк вводить в обіг нову пам’ятну монету

Нагадаємо, Національний банк з 27 вересня 2021 року вводить в обіг пам’ятні монети "80-ті роковини трагедії у Бабиному Ярі". Монета номіналом у 10 грн зі срібла присвячена 80-м роковинам трагедії, що сталася в урочищі Бабин Яр у Києві під час Другої світової війни.