Нацбанк дозволив відкривати банківські рахунки з документами в додатку "Дія"

Ілюстроване фото Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Віднині можна буде пред’являти внутрішній е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон або свідоцтво про народження

Національний банк України надав громадянам право під час відкриття банківських рахунків пред’являти внутрішній е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон або свідоцтво про народження у додатку "Дія". Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Згідно з повідомленням, НБУ розширив можливості використання рахунків умовного зберігання.

Зокрема, приватні нотаріуси зможуть відкривати рахунок умовного зберігання (ескроу) для вчинення нотаріальних дій із прийняття від боржника грошової суми боргу. А бенефіціари рахунку умовного зберігання (зазначені у договорі, як отримувачі коштів з цього рахунку) зможуть давати вказівку банку для перерахування іншій особі коштів з такого рахунку.

Крім того, Нацбанк визначив порядок обігу нових цінних паперів - ощадних сертифікатів банку та врегульовував питання відкриття рахунків міжнародним організаціям: 

  • для ООН визначений порядок відкриття рахунків; 
  • для іноземних представництв, що користуються імунітетом і дипломатичними привілеями, та юридичних осіб-нерезидентів зменшений перелік документів, що подаються під час відкриття рахунків (скасовано подання копії посвідчення Міністерства закордонних справ України про акредитацію представництва на території України/копії документа, що підтверджує взяття юридичної особи-нерезидента на облік у відповідному контролюючому органі як платника єдиного внеску).

Також регулятор надав українцям право під час відкриття рахунків пред’являти працівнику банку е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон, е-свідоцтво про народження та дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з використанням мобільного додатку "Дія".

Новини за темою: Віднині через додаток "Дія" можна змінювати посвідчення водія та прописку

Нагадаємо, раніше національний оператор поштового зв'язку "Укрпошта" почав приймати електронні документи в мобільному додатку для оцифрованих документів і послуг "Дія" для здійснення платежів.