Наша зброя - це молитва, на провокації будемо відповідати любов'ю, - протоієрей Кобилецький про хресну ходу

Фото з відкритих джерел

Віряни і духовенство, які візьмуть участь у хресній ході з нагоди 1033 річниці Хрещення Київської Русі, сподіваються, що жодних провокацій не буде. А якщо вони і трапляться, то провокаторам відповідатимуть любов’ю. Про це в ефірі марафону "1033 роки Хрещення Русі. Люди" на телеканалі "Перший Незалежний" сказав протоієрей Андрій Кобилецький.

Протоієрей Андрій Кобилецький, відповідаючи на запитання щодо можливих провокацій проти учасників хресної ходи, зауважив, що до кожної паломницької групи з різних областей та єпархій приставлені патрульні.

"Тому ми надіємося, у першу чергу, на Бога. Наша зброя - це молитва. Ми надіємося, що таких провокацій не буде, але якщо такі провокації і стануться, то я вірю і надіюсь, що у людей знайдеться сміливість, аби відповісти любов'ю до таких провокаторів", - сказав він.

Протоієрей Андрій Кобилецький наголосив, що традиція всеукраїнської хресної ходи є не новою, і в минулі роки вона збирала понад 300 тисяч вірян.

"У цьому році ми очікуємо, що, можливо, буде така сама цифра. Можливо, дещо більша. Люди ще під'їжджають. Уже є люди з Кіровоградської, з Конотопської, із Запорізької, з Кам'янської єпархії, і ще люди під'їжджають. Ми бачимо, що люди виїжджали вночі, на автобусах, позалишали свої домівки для того, щоб засвідчити вірність канонічному українському православ'ю. Тому що, як ми знаємо, прикро, але багато людей, особливо, із Західної України, залишилися без храмів. Вони приїхали сюди, щоб відчути себе несамотніми і незалишеними", - сказав він.

Протоієрей наголосив, що сьогоднішнє свято - День Хрещення Київської Русі - це велике всенародне і всеправославне свято.

Протоієрей додав: "Цією соборною молитвою ми показуємо, що ми не одні".

Нагадаємо, у Києві 27 липня з огляду на проведення заходів із відзначення 1033-ї річниці Хрещення Київської Русі у місті буде тимчасово обмежено рух усіх видів транспортних засобів низкою вулиць.

Як повідомляли, напередодні дня Хрещення Русі до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври прибули чотири чудотворні ікони з різних куточків України.

26, 27 і 28 липня команда телеканалу "Перший Незалежний" проводить масштабний святковий марафон, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.