Напередодні дня Хрещення Русі до Києво-Печерської лаври прибудуть чотири чудотворні ікони з різних куточків України

Фото з відкритих джерел

Напередодні дня Хрещення Русі до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври прибудуть чотири чудотворні ікони з різних куточків України.

26, 27 і 28 липня команда телеканалу "Перший Незалежний" проведе воістину масштабний святковий марафон, посвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.

Ввечері 26 липня в Трапезний храм Свято-Успенської Києво-Печерської лаври прибудуть святині: Касперівська, Зимненська та Почаївська ікони Пресвятої Богородиці, ікона й ковчег із мощами святого рівноапостольного князя Володимира.

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами Української православної церкви, о 17:00 26 липня на брифінгу розповість про важливість чудотворних святинь у житті православних християн.

Після всі віряни матимуть унікальну можливість помолитися перед цими чудотворними образами, зібраними в одному місці.

Касперівська ікона Пресвятої Богородиці

 

Відома християнська святиня півдня України, її особливо шанують віряни Одеси, Миколаєва, Херсона та Криму. Зараз чудотворна ікона постійно знаходиться у Свято-Успенському кафедральному соборі міста Одеси.

До чудес, здійснених за молитвами Касперівської ікони Богородиці, відносять і порятунок Одеси від ворожого флоту, який узяв місто в облогу під час Кримської війни 1853-1855 років. За переказами, після молитви городян перед святим образом і хресного ходу на свято Покрови Богородиці вороги раптово розвернулися й покинули одеську бухту.

Також відомим дивом, пов'язаним із Касперівською іконою, вважають позбавлення села Гнилякове (нині Дачне) Одеської області від епідемії холери в 1922 році.

Касперівська Богородиця вважається покровителькою морського й повітряного флоту.

Зимненська ікона Пресвятої Богородиці

За переказами, це та сама ікона, якою патріарх Царгородський благословив святого рівноапостольного князя Володимира на шлюб із грецькою царівною Анною.

Переказ свідчить, що під час завоювання Херсонеса Володимир утратив зір, але коли виходив із хрестильної купелі, то побачив яскраве сяйво, що виходило від ікони Богородиці, і відразу ж прозрів. Згодом Володимир передав образ у заснований ним Зимненський Святогірський Свято-Успенський монастир, після чого за іконою закріпилася її нинішня назва. 

Зцілення й чудеса від ікони тривають до сьогодні.

Зимненська ікона Божої Матері відома своєю здатністю повертати мир у сім'ю, зцілювати від безпліддя, хвороб очей і навіть повертати втрачений зір.

Почаївська ікона Пресвятої Богородиці

Почаївська ікона Божої Матері - одна з найбільш шанованих християнських святинь в Україні, а її чудотворний образ відомий у Росії, Болгарії, Сербії, Боснії та в інших православних країнах.

Почаївська ікона Божої Матері відома з 1550 року. Ще в 1559 році митрополит Неофіт із Греції подарував її поміщиці Ганні Гойській за те, що вона надала йому притулок. У будинку поміщиці ікона перебувала 30 років, а потім стала випромінювати світло. Згідно з переказами, сліпий від народження брат Ганни Гойської Філіп помолився перед іконою і прозрів. Після цього чудотворну ікону перенесли до Почаївського монастиря.

Існує безліч свідчень і підтверджень сили зцілення від чудотворної Почаївської ікони. Вона рятує від смертельних захворювань, від сліпоти тілесної та душевної. Богородицю просять про зцілення від фізичних недуг і про захист від ворогів видимих і невидимих.

Ікона та ковчег із мощами святого рівноапостольного князя Володимира

Святий увійшов в історію як Хреститель Київської Русі. Володимир був онуком святої рівноапостольної княгині Ольги та сином князя Святослава.

На сьогодні частка мощей святого рівноапостольного великого князя Володимира зберігається в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

***

26, 27 і 28 липня команда телеканалу "Перший Незалежний" проведе воістину масштабний святковий марафон, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу в складі 50 знімальних груп у рамках триденного марафону висвітлять події, які, як і тисячу років тому, об'єднують усю Україну та весь православний світ. Від Луганська до Луцька й від Чернігова до Севастополя – у ці дні вся Україна та представники помісних церков зберуться у твердині українського православ'я – Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі.

Разом із журналістами "Першого Незалежного" кожен наш телеглядач зможе доторкнутися до воістину історичних подій і стати частиною великого хресного ходу, присвяченого дню Хрещення Русі.