Напад на журналістів "Схем": Керівнику "Укрексімбанку" повідомили про нову підозру

Євген Мецгер

Глава Укрексімбанку Євген Мецгер

Фото з відкритих джерел

Вона стосується перешкоджання законній професійній діяльності

Главі правління "Укрексімбанку" Євгену Мецгеру повідомили про нову підозру через напад на журналістів програми "Схеми". Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Зазначається, що за процесуального керівництва прокуратури міста Києва 8 жовтня 2021 року повідомлено про нову підозру одному з керівників державного банку у межах провадження, розпочатого за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів програми "Схеми".
 
Вказаній особі інкримінують перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне утримання людей (ч.ч. 1, 3 ст. 171, ч. 2 ст. 146 КК України).

Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
 
Слідчі та процесуальні дії у кримінальному провадженні тривають.

Новини за темою: Напад на знімальну групу "Схем": Двом особам оголошено про підозру

Нагадаємо, 4 жовтня на знімальну групу проєкту "Схеми" вчинили напад під час інтерв'ю з головою "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером у його кабінеті. Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора "Схем" Олександра Мазура, відібрали у нього дві камери і картки, на які здійснювався запис, і видалили записане відео. Поліція заявила про початок кримінального провадження.

Незабаром журналісти проєкту "Схеми" відновили відео, яке було знищено співробітниками фінустанови за наказом її керівника Євгена Мецгера. А наглядова рада державного "Укрексімбанку" заявила про початок процедури перевірки повідомлень про напад на журналістів "Схем" під час інтерв'ю з керівництвом банку.

Пізніше стало відомо, що голова правління "Укрексімбанку" Євген Мецгер написав заяву про складання повноважень на час розслідування ситуації, пов'язаної з нападом на журналістів програми "Схеми".