"Нафтогаз" закликав посилити вимоги фінансових гарантій до постачальників газу

Юрій Вітренко

Голова правління НАК "Нафтогаз" України Юрій Вітренко

Facebook/Юрій Вітренко

Це зумовлено невиконанням їх контрактів із бюджетними організаціями

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко закликав посилити вимоги надання фінансових гарантій до постачальників природного газу на тлі масової відмови багатьох компаній від виконання своїх контрактів із бюджетними організаціями. Про це йшлося в його інтерв’ю DW.

"Ті самі бюджетні організації, які раніше виходили на ринок, проводили тендери та купували газ у компанії "роги й копита", зараз повинні ставити такі вимоги, щоб тільки надійні постачальники могли брати участь у тендерах", - зазначив глава "Нафтогазу".

Також він наголосив, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) має переглянути підхід до висунення вимог щодо надання фінансових гарантій від організаторів торгів, які раніше вважалися зайвими й такими, що обмежують конкуренцію.

"Важливо, щоб конкуренція була не між "рогами та копитами", а щоб конкуренція була між надійними постачальниками, які справді можуть виконувати свої зобов'язання, тоді це справжня конкуренція, а не імітація", - підкреслив Вітренко.

Після чого він додав, що багато компаній безвідповідально виходять на ринок постачань з метою здійснення спекуляції на рівнях ціни купівлі та продажу газу.

Новини за темою: "Нафтогаз" запропонує нову ціну на газ для приватних підприємств

Як повідомлялося раніше, НАК "Нафтогаз України" назвав ціну на газ для бюджетних та релігійних установ. Медичним закладам та освітнім установам пропонували купувати газ за тарифом 13,7 гривні за кубометр без ПДВ та транспортування.