На Закарпатті побачили унікальну листопадову веселку. Фото

Невластиве для осені природне явище зафіксували у гірському селі Ставне та у селі Тибава

На Закарпатті місцеві жителі стали очевидцями унікального природного явища - веселки в листопаді. Відповідні фото опублікували у Facebook, передає "Укрінформ".

Як зазначається, листопадову веселку помітили у гірському селі Ставне на Великоберезнянщині та у селі Тибава на Свалявщині.

"Веселку верховинці вважали доброю прикметою, про що свідчить і її місцева назва - "веселичка". Вважали, що це природне явище принесе радість тому, хто його бачив. Що стосується осінньої веселички, та ще й у листопаді, то особисто я такого ще не бачив... Пишуть, що це - до теплої дощової погоди", - розповів краєзнавець Іван Циганин.

Довідка:

Веселка - оптичне явище в атмосфері, зв'язане із заломленням та відбиттям сонячного світла у водяних краплях. Веселка являє собою різноколірну дугу, що спостерігаються на тлі хмари, якщо вона розташована проти Сонця. Зазвичай вона з'являється пізньою весною та влітку після дощу.

Новини за темою: В ООН заявили, що внаслідок зміни клімату виникають екстремальні явища

Нагадаємо, на Волині зафіксували північне сяйво, природне явище сфотографував місцевий метеолюбитель. Слабке полярне сяйво рожевого кольору можна було побачити близько півночі у ніч на 4 листопада у місті Ківерці. У цей час на Землі спостерігалася потужна геомагнітна буря.